Kız İsteme İçin Söz Çikolatası


Mutlu bir yuva kurmak için ilk adım olan kız isteme törenleri için gelenek haline gelmiş bazı kurallar vardır. Nasıl ki kız istemeye sıradan bir kıyafetle gidilmezse yanınızda götüreceğiniz kız isteme çikolatası da sıradan ve gelişigüzel hazırlanmış bir ürün olamaz. Evleneceğiniz kişiye verdiğiniz değeri ve sözünüze duyduğunuz saygının da bir ölçüsü olan söz çikolataları hayatınızın en anlamlı günlerinden birinde ağzınızın tadını kaçırsın istemiyorsanız kaliteli ve iddialı bir şekilde hazırlanmış kız isteme çikolatalarını tercih etmeniz yerinde olacaktır. Seçtiğiniz söz çikolatasının tadı bir ömür damağınızı tatlandıracak bir mutluluğun habercisi olacaktır.

Geleneksel Gondol Çikolata
Kız isteme ritüelinin vazgeçilmez parçası olan bir buket gül ve söz çikolatası görünümleriyle bu işe verdiğiniz önemi yansıtır. Kız isteme törenlerinin geçmişten beri süre gelen bu adetinin değişmez parçası olan gondol şeklinde bir kabın içine hazırlanmış kız isteme çikolataları günümüzde de oldukça tercih edilen bir sunum şeklidir. Gondol şeklindeki kap erkek tarafının maddi imkanına göre kristal, gümüş ya da altın kaplamalı olabilir. Gondol ürünler hala geçerliliğini korusa da artık aynalı tepsiler ve kadife kutular içinde hazırlanan söz çikolataları da oldukça havalı ve değişik sunum olanakları için tercih edilmektedir. Kadife bir kutunun içinde kalp şeklindeki çikolatalar ile yumuşacık bir yuvanın temellerini atabilirsiniz. Ahşap bir kutuya isimlerinizi kazıtarak hazırlatacağınız bir sunumla yuvanızın temellerini sonsuza kadar beraber atmak istediğiniz mesajını verebilirsiniz.
Çikolata ile Verilen Mesajlar
En özel günlerinizden biri olan ve mutlu bir yuvanın temellerini atacağınız bu günde harf şeklinde hazırlanmış çikolatalarla “söz almaya geldik” ya da “Allah’ın emri ile kızınızı istiyoruz” gibi günün anlam ve önemine vurgu yapan mesajlar yazabilirsiniz. Çikolata paketlerinin üzerine müstakbel eşinizle isminizi yazdırarak çikolatalarınızı size özel hale getirebilirsiniz. Çiçek şeklinde düzenlenmiş çikolata sepetlerini de hem çiçek hem çikolata olarak kullanabilir tek bir ürünle bütün kuralları yerine getirebilirsiniz. İstiridye şeklinde hazırlanmış bir çikolata kutusu ile sevdiğinize sen benim için inci kadar değerli ve eşsizsin de diyebilirsiniz.
Söz Çikolatasında Abartılı Sunumlar

Söz çikolataları abartılı paketleri ve benzersiz tatları ile kafanızı karıştırabilir. Süslü fiyonklu modeller, kalp şeklinde hazırlananlar, parlak kağıtları işe göz alıcı olanlar derken çeşit çeşit çikolata arasından seçim yapmak elbette çok zor. Seçtiğiniz sunum tepsisi ya da gondola göre en güzel şekilde sunulacak ve misafirlere ikram edildiğinde sizi utandırmayacak ürünleri seçmeniz, kız isteme töreninizi her daim mutlu bir gülümsemeyle hatırlamanıza yardımcı olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir