Elbise Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Elbise Seçerken
Elbise Seçerken

Kombin edilmesi en kolay parçalar olarak bilinen elbiseler sayısız model ve fiyat alternatifine sahiptir. Bu seçenekler arasından size en uygun parçayı tercih ederken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Zamansız ve kurtarıcı parçalar olarak tabir edilen elbiseler gardırobun olmazsa olmazlarıdır. İş yemeğinden düğüne, nişana kadar her ortamda kullanılabilen bu parçaları seçerken mevsim, kumaş türü, beden ölçüleri, tasarım vb. etkenleri dikkate almalısınız. Örneğin nikah merasiminize uygun bir model arıyorsanız beyaz elbise çeşitleri sizin için ideal olacaktır.

Kış sezonu için elbise aradığınızda ise kalın kumaşlardan üretilmiş hem şık hem de vücudu sıcak tutan parçaları seçmeniz daha makûldur. Desen ve renk seçimini de sezona ve tarzınıza göre yapmalısınız. Yazlık elbiselerde çiçekli ve rengarenk modeller ön planda iken kışlık modellerde turuncu, sarı gibi renkler biraz daha arkada kalır ve onun yerine pastel tonlar dikkat çeker. Renkli tasarımların yanı sıra elbiselerde rahatlığa da önem vermeniz gerekir. Böylece elbise ile geçireceğiniz vakit daha konforlu olacaktır.

Elbise
Elbise

Hangi Renk Elbise Nasıl Kombinlenir?

Elbise modelleri kombin edilirken renklerin uyumuna dikkat edilmelidir. En çok kombin edilen renklere baktığınızda bunlar arasında siyah, ekru, kırmızı, bej gibi tonlar yer alır. Kırmızı elbiseleri kombinlerken bej, beyaz ve siyah gibi tonlarda ayakkabılar kullanabilirsiniz. Kırmızıyla eşleşen bu renklerde stiletto, platform ayakkabılar ya da topuklu çizme giyebilirsiniz. Kokteyller, resmi ortamlar ve gece gezmeleri için bu ayakkabı türleri uygun olacaktır.

Ekru renk elbiseleri kombinlerken kullanabileceğiniz diğer renkler kahverengi, lacivert, haki yeşili gibi tonlar olacaktır. Kolay bir renk gibi görünse de ekru kirli beyaz ya da kırık beyaz gibi isimlerle anılır ve yapacağınız yanlış tercihler bu rengin kötü görünmesine neden olabilir. Daha şık görünmesi adına genellikle ekru kahverengi tonları ile kombin edilir.

Beyaz Elbise

Beyaz Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Elbise kombinleri yaparken elbisenin etek boyu ne olursa olsun ayakkabı seçimlerine önem vermek gerekir. Özellikle zarif bir görünüm sunan beyaz elbise modelleri ayakkabı seçiminde biraz daha rahat davranabileceğiniz renklerden biridir. Bu elbiselerle en çok kullanılan ayakkabı renkleri kırmızı, mavi, yeşil, siyah, mor, krem rengi, saks mavisi gibi tonlardır. Eğer elbiseniz abiye elbise tarzında ise daha gösterişli görünmek adına ayakkabılarınızı altın rengi ya da gümüş tonları tercih edebilirsiniz. Tüm seçimlerinizde ayak yapınızla uyumlu ayakkabılara öncelik vermelisiniz. Kombinleriniz için en uygun beyaz elbise çeşitlerine ve çok daha fazlasına KeiKei aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*