Kış için Dekorasyon Fikirleri

kis-dekorasyonlarından ornekler
kis-aylari dekorasyon fikirleri

Kış İçin Dekorasyon Fikirleri 

Dekorasyonda da mevsime ayak uydurmak psikolojik açıdan ev sahiplerinin kendilerini daha iyi ve rahat hissetmelerini sağlayacaktır. Özellikle kışın evde geçirilen zamanın yaz aylarına nazaran daha uzun olduğu göz önüne alındığında, kış için bazı dekorasyon önerileri her evin ihtiyacı lan yeniliklerden biri olacaktır. Kışa özgü dekorasyon fikirleri ile tüm evi yenilemenin mümkün olduğu gibi sadece bir odada ya da şık bir köşede de kışı yansıtan değişiklikler oluşturulabilir. Ayrıca kış dekorasyonunda şıklık kadar evi sıcak gösterecek dokunuşlarda oldukça özen gösterilmesi gereken detaylardan biridir.

Kışı Anımsatan Objeler
Dekorasyonun en küçük parçaları olsalar da şıklık adına önemli bir yere sahip olan obje ve biblolar dekorasyonun kendine has havasını oluşturmada mutlaka yararlanılan parçalardır. Kış dekorasyonunda da kışa dair iç ısıtan objelerden yararlanmak yerinde olacaktır. Ahşap objeler kış köşeleri için oldukça uygun bir seçim olurken, sonbahar temalı süs eşyaları da son derece şık duracaklardır.
Kışlık Koltuk Örtüleri
Kışın evde uzun süre zaman geçirirken en yakın arkadaşlar genellikle sıcacık hissettiren battaniyelerdir. Odanın bir köşesinde her zaman hazır bekleyen şık bir battaniyenin yanı sıra, dekorasyonda önemli bir yere sahip olan koltukları da kışa hazır hale getirmek için, kışlık koltuk örtüleri tercih edilebilir. Bu sayede koltukta geçirilen zamanı üşümeden geçirirken, koltuklarınızdaki oluşan farklılıkta sizlere oldukça iyi gelecektir.
Kış Bahçesini Andıran Dekorasyon Önerileri
Kışın yağan karın keyfini çıkarmak için herkes şık ve ferah bir kış bahçesi hayalini kurmaktadır. Ancak genellikle site yaşamı koşullarının ağırlıkta olması bu gibi imkanların sadece hayallerde kalmasına neden olmaktadır. Bu noktada evin dekorasyonunda kışa dair değişiklikler yapılırken adeta kış bahçesini andıran yeniliklere imza atmak kışı daha keyifli geçirmeyi sağlayacaktır. Evde kış bahçesi alanı oluşturmak için camekan ile kapanmış olan küçük bir balkon büyük ölçüde ihtiyaç duyulan kış bahçesini fikrini gerçekleştirmeye yetecektir. Balkonda bulunan duvarlara küçük raflar yerleştirerek üzerlerini yemyeşil saksılarla süslemek ve tavanı birbirinden şık aydınlatmalarla zenginleştirmek kendinizi kış bahçesindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak olan önerilerdir.

 

Kış aylarında dinlenme zamanlarını daha çok evde yatarak geçirenlerin yatak odası için kış dekorasyon önerilerine göz atmaları tavsiye edilir. Kış temalı tekstil ürünleri ile yatak odasında enerjik bir kış dekorasyonu elde ederken, yeterince ısınacağınız kullanışlı eşyalara da sahip olabilirsiniz. Ayrıca zemin için halı seçimlerinde de mutlaka kışlık tercihler yapılmalıdır. 

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*