Evde Egzersiz Yapmanın Faydaları

Kondisyon söz konusu olduğunda, egzersiz yapmak dışarı çıkmak anlamına gelmek zorunda değildir. İyi bir egzersiz için spor salonuna gitmenize gerek yok. Evden hiç çıkmadan çok şey başarabilirsin. Dayanıklılığınızı artırmak, gücünüzü artırmak, belinizi kontrol altında tutmak için kalori yakmak veya yukarıdakilerin hepsini yapmak isteyip istemediğinizi kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz. Aslında, evde egzersiz yapmanın faydaları oldukça etkileyicidir.

Uygun ve Kolay

Hayat telaşlıdır, ancak evde egzersiz yapmak yoğun yaşam tarzınıza uyum sağlamanızı kolaylaştırır. Eşyalarınızı toplamak, spor çantanızı paketlemek, şehir içinde araba kullanmak ve park yeri için savaşmak için zaman ve enerji harcamanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken uygun kıyafetler giymek, belirlenen odaya yürümek ve terlemeye başlamak. Dürüst olmak gerekirse, pijamalarınız egzersiz kıyafeti olarak ikiye katlanabiliyorsa, giyinmeyi bile atlayabilirsiniz!

Esnek Ve Çok Yönlüdür

Usta bir yoga pratisyeninden daha esnek ne olabilir? Evde egzersiz yapmayı taahhüt ettiğinizde egzersiz rutininiz. Fitness seçenekleriniz spor salonunun çalışma saatleri veya ders programı ile sınırlı olmayacaktır. İstediğin zaman egzersiz yapabilirsin. Aslında, sizin için en uygun olanı ise, antrenmanınızı yarıda kesebilir ve vardiyalar halinde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, bugünlerde sunulan çok sayıda internet fitness videoları sayesinde, istediğiniz zaman bir fitness dersi alabilirsiniz.

Kullanılabilirlik Asla Bir Sorun Değildir

Daha önce bir spor salonuna üye olduysanız, büyük olasılıkla ekipman bekleyerek zaman kaybetmişsinizdir veya başka bir aktivite için yerleşmişsinizdir çünkü almaya istekli olduğunuz sınıf doluydu. Evde egzersiz yapmanın en önemli faydalarından biri, ekipman veya alan için asla beklemek zorunda kalmamanızdır, böylece antrenmanınız ivme kaybetmez.

Mikroplar Bir Endişe Değildir

Egzersiz genellikle ter içerir ve ter çizgiler arasında kalmaz. Damlar ve sıçrar, temas ettiği her şeyi bakteri ve mikroplarla potansiyel olarak kirletir. Grip olmadan veya soğuk algınlığı olmadan egzersiz yapmak istiyorsanız spor salonu fitness hedeflerinize ulaşmak için en iyi yer değildir. Evde egzersiz yaparken ter hala bir faktör olsa da, sadece teriniz (veya belki eşinizin teri) için endişelenmeniz gerekecektir. Bu, onu çok daha hijyenik hale getirir ve sizi mahvetme olasılığını azaltır.

Gizliliğin Keyfini Çıkarabilirsiniz

Her spor salonunda sporcu arkadaşlarına “yardım” konusunda başarılı olan fitness meraklıları var gibi görünüyor. İster koşu bandını her zaman yanınızdan seçen ve siz bölgeye girmeye çalışırken sohbet eden kadın, ister ağırlık odasında formunuz hakkında uygulamalı işaretler sunmak isteyen müstakbel aşk hikayesi veya sonsuza dek modaya uygun görünen güzellik. Üstün donanımına dikkat çekmeyi başarmak için, bu insanlar dikkat dağıtıcı ve sinir bozucu. Spor salonunda atlamak zordur, ancak evde egzersiz yaparsanız asla yolunuzun kesişmesine izin vermezler.

Çevre Daima Konforlu Olacaktır

Evinizde, kendi yönteminizle yapabilirsiniz. Müziği, dekoru, sıcaklığı ve etkinlikleri siz seçersiniz. Buzdolabını tercih ettiğiniz antrenman sonrası atıştırmalıklarla doldurun ve TV’yi en sevdiğiniz kanala çevirin. Ayrıca, evcil hayvanlarda gezinmek ve çocukları rahatsız etmek gibi dikkat dağıtıcı unsurları engellemek için kapıyı kolayca kapatabilirsiniz.

Egzersize Odaklanabilirsiniz

Evde egzersiz yaptığınızda, baskı ortadan kalkar. Yargılama korkusu yoktur ve birinin yanlış adımlarınıza gülmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. İstediğinizi giyebilir, aptal görünme endişesi duymadan ilginizi çeken egzersizleri deneyebilir ve işinizi yapmanıza yardımcı olacak yüzler veya sesler ne olursa olsun yapabilirsiniz. Spor salonunun dikkat dağıtıcı unsurlarını ortadan kaldırarak, zindeliğinize odaklanabilir ve bölgede kalabilirsiniz.

Bütçe Dostudur

Para biriktirmek, evde egzersiz yapmanın en iyi faydalarından biridir. Nakit tasarrufu yapacaksınız çünkü üyelik ücreti yok, park veya benzin için para harcamanıza gerek yok ve şık spor kıyafetleri için baskı yok. Evet, ekipman satın almanız gerekecek, ancak basit bir ev spor salonunu sağlamak çok fazla sürmez. Basit başlayın ve dürtüyü hissettiğinizde ek spor malzemeleri ekleyin.

Beyinin Egzersizi Yapacaktır

Evde forma girmeye karar verdiğinizde, kendi sağlığınız ve güvenliğiniz için sorumluluk alırsınız. Kendi fiziksel sınırlarınızı göz önünde bulundurmak, iyi formun ince noktalarını öğrenmek ve ilginizi çeken egzersizleri gerçekten keşfetmek size kalmıştır. Bunu yaparken vücudunuzdan daha fazla egzersiz yapacaksınız; Fitness hakkında bilgi edinmek beyninize de hoş bir egzersiz sağlar.

İstisnalarınızı Sınırlar

Birçok sporcu mazeret uydurma tuzağına düşmüştür. Evde egzersiz yapmayı taahhüt etmek bu bahaneleri sınırlar. Dışarısı evde egzersiz yapmak için asla çok soğuk veya karlı değildir. Zaman dar olduğunda, tek yapmanız gereken koridorun karşısına yürümek olduğundan, birkaç dakika içinde oraya sığdırmak kolaydır. Kimin izlediği, ne giydiğiniz, bir dersin dolu olup olmadığı veya hangi ekipmanın mevcut olduğu konusunda endişelenmenize gerek yok. Evde egzersiz yaptığınızda, kontrol sizdedir.

Evde egzersiz yapmanın faydalarını yaşamaya hazır mısınız? Uygun bir alan seçin, bazı temel ekipman satın alın, kanınızı pompalayan müzikler bulun ve deneyin.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*