Yeni Sezon Babet Modası

Bayanlar için yaz mevsiminin vazgeçilmez şeylerinden bir tanesi de ayakların hem şık hem de rahat olmasını sağlayan babetler olmaktadır. Bütün yaş gruplarına hitap edecek tarzda tasarımları bulunan babetler oldukça fazla modeller ve renk yelpazesine sahip. Daha çok günlük giyim adına spor kombinleri tercih edenler tercihlerini çizgili ve geometrik desenli bez babaetlerden yana yaparken, klasik giyinenler terciklerini, taş, boncuk, fiyonk gibi detayları bulunan deri veya süet babetlerden yana yapmaktadır.
Babetler düztaban ayakkabılar olduğundan dolayı ayak sağlığı adına da oldukça ideal modeller arasında yerini alıyor. Geçen sezon bayanlar arasında süregelen babet modası bu sezonda yerini koruyacak gibi gözüküyor.

Geçen sezon hemen hemen bütün kıyafet gruplarında kullanılan zımbalar bu sezonda babetlerde yerini alıyor. Babet modellerinde zımba detayının yanı sıra en çok kullanılan detaylar fiyonklar olmaktadır. Babetlerin ön kısımlarında küçük veya büyük ebatlı kullanılan fiyonk detayları babetlerin daha estetik ve daha hoş görünmesini sağlıyor. Bu sezon babet modası yaratacak olan modellere örnek olarak; her sezonun vazgeçilmez modellerinden olan fiyonklu modeller, file şeklinde olan deri modeller, ondan bağcık detayı bulunan bez modeller, ön veya yan kısımlarında kemer aksesuarı bulunan rugan modeller, zımba, taş ve boncuk detayının yer aldığı abiye modeller,  file şeklinde olan modeller,  her zaman moda olan leopar modeller, puantiyeli modeller, neon modeller, farklı renklerin bir arada kullanıldığı desenli modeller, asimetrik şeritli modeller, simli modeller ve birbirinden farklı renkler ile tasarlanan sade modeller örnek olarak verilebilir. Özellikle abiye kıyafetler altına topuklu ayakkabı kullanamayan bayanlar adına sırf taş kaplamalı olan, payetli olan ve rugan olan babet modelleri en ideal modeller arasında yerini alıyor. Yaz aylarında mutlaka her bayanın kullandığı babetler elbiseler, etekler ve pantolonlar ile rahatlıkla kombinlenebiliyor. Herkesin giyim tarzına uygun olan babetler günün her saatinde kullanılabiliyor. Babet modellerinde açık renkler daha çok tercih edilirken kahve, siyah ve bordo gibi renklerde en çok tercih edilen renkler arasında yerini alıyor.

Günlük hayatta, iş hayatında veya özel bir davetlerde ayaklarınızın daha rahat edebilmesini ve sizinde böylece daha huzurlu olabilmenizi sağlayan babet modelleri bu sezonda farklı renk seçenekleri, fiyatları ve tasarımları ile bir babet modası yaratacak gibi gözüküyor. Yaz mevsimine birkaç ay kaldığı şu günlerde yazın kullanabilmek adına babetinizi alabilir ve yaz modasını yakalayabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*