1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

e

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Bayanların korkulu rüyası olan fazla kilolardan kurtulabilmek aslında sanıldığı kadar zor değil.size 1 haftada 5 kilo verdirebilecek diyet önerisi yazımızdadır. Doğru beslenme alışkanlıkları, gereğinden fazla yemek yememek, ana öğünleri ara öğünler ile desteklemelidir.Dikkat Edeceğiniz unsurlardan bazıları ;
  • Bol bol su içmek, yağlı,
  • Şekerli, tuzlu ve unlu gıdaları en az şekilde tüketmek,
  • Yürüyüş yapmak,
  • Spor yapmak
  • Fastfoodan uzak durmak

 

gibi çeşitli yöntemler ile kilo verilebilir. Ama asıl önemli olan şey kilo vermeye gerçek anlamda karar vermek ve zayıflama yoluna o doğrultuda çıkmaktır.

diyet listeleri
Kilo Verdiren Diyetler
 Çoğu kişi fazla kilolarından çok kurtulmak istemesine rağmen iradesine sahip olamadığından dolayı kilo vermek ve diyet yapmak istedikçe daha fazla yemekte ve daha çok kilo almaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı kiloyu bir takıntı haline getirmemek ve sürekli diyet yapıyorum bilincinde olmamak gerekir.
Kilo vermek ve diyet yapmak hiçbir şey yememek anlamına gelmemektedir. Öncelikle kilo vermek isteyen kişilerin bu bilinçte olması gerekir. Özellikle çok fazla kilosu bulunan ve obezite kavramının içerisine dahil olan kişilerin sağlıklı kilo verebilmeleri ve ideal kilolarına ulaşabilmeleri adına mutlaka bir uzmana başvurması gerekir. 10 kilodan fazla olan kişilerin çeşitli diyet listeleri ile kilo verebilmesi çok mümkün olmamaktadır. Bu kişiler adına bir uzman tarafından özel diyet listelerinin hazırlanması, gerekli ölçümlerin yapılması ve kilo kaynağının nedeninin bulunması gerekir. Bunların dışında birkaç kilo fazlası olan kişiler çeşitli diyet listelerinden yardım alabilmektedir.
Bayanlar özel bir davete katılmadan önce veya yaza girmeden önce hızlı bir şekilde kilo vermek isterler. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması durumunda kişiler şok diyetler uygulayarak kısa sürede kilo verme şansına sahip olabilmektedir. Kısa sürede kilo vermek isteyen bayanların uyguladığı şok diyetlerden bir tanesi de 1 haftada 5 kilo verdiren diyet olmaktadır.  
 

Diyet Listesi :

Farklı içeriklere sahip olan 1 haftada 5 kilo verdiren diyetlerde daha çok ızgara besinler tüketilmelidir. 5 gün gibi kısa bir zaman diliminde kilo vermek isteyen kişiler öncelikle günlük aldıkları kalori miktarını minimum seviyeye düşürmelidir.
  • Sabah kahvaltısında, yağsız peynir,  1 adet haşlanmış yumurta, söğüş salata ve yeşil çay,
  • Ara öğünde yağsız yoğurt, öğlen bir porsiyon ızgara tavuk(yağsız olduğu için göğüs kısmından olacak), yağsız ve tuzsuz limon ile tatlandırılmış salata,
  • Akşam ise sadece çorba ve yine yağsız salata ile kısa sürede kilo verebilirsiniz.  Hızlı bir şekilde kilo verebilmek adına tuzlu, şekerli, yağlı ve unlu olan gıdaları kesinlikle tüketmemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki diyet öneri niteliğindedir. Diyet programını mutlaka doktorunuza danışın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*