Bebek Alışverişinde Dikkat Edilecek Önemli Noktalar

Anne ve babalar bebekleri daha dünyaya gelmeden onun adına alışveriş yapmaya başlarlar. Bebeklerin ihtiyaç duyduğu şeyler zannedildiğinden daha fazla olabilmektedir. Bundan dolayı hamileliğin son aylarında mutlaka liste yapılması ve bu liste doğrultusunda alışveriş yapılması gerekmektedir. Bebek ürünleri satan mağazalar anne ve babaları bilinçlendirebilmek adına ihtiyaç listesi hazırlamaktadır. Arzu edenler bu listelerden yararlanarak hareket edebilirler. Bebek daha dünyaya gelmeden, mutlaka alınması gereken şeylerin başında, hastane çıkışı takımları, uygun kalitede bebek bezi, iç zıbınlar ve bebeğin cildine zarar vermeyecek nitelikte sırf pamuktan oluşan kıyafetler, bebeğin dünyaya geldiğinde yatabilmesi adına beşik, her ihtimale karşı bir biberon, bebeğe zarar verecek kimyasal içerikler içermeyen vücut ve saç şampuanı, kulaklarının temizlenebilmesi adına pamuklu kulak çubukları, pamuk temizleme mendilleri, pişik kremleri, bebe yağları ve nemlendirici kremler gelmektedir.
Bunların dışında bebek alışverişi yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli noktalara örnek olarak; bebek için alınan kıyafetlerin bebeğin hassas cildine zarar vermeyecek şekilde kaliteli ve sırf pamuk olan kumaş dokularından, kimyasal boyalardan uzak tekstil ürünlerinden oluşmasına, tercih edilen bebek bezlerinin bebeğin poposunu pişik yapmayacak kalitede olmasına, bebeğin yıkanacağı küvetin plastiğinin kimyasal içermemesine ve kıyafetlerin yumuşak dokuda olmasına dikkat edilmelidir. Kimyasal boya içeren ve naylon kumaşlardan oluşan kıyafetler bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermektedir. Yeni doğan bebeklerin ciltlerindeki PH değeri değişken olduğundan dolayı çok çabuk etkilenmekte ve alerjik reaksiyonlara açık hale gelmektedir. Koruyucu katmanı yeterince oluşmayan bebek ciltlerini doğru ürünler ile desteklenmesi gerekmektedir. Bebek alışverişi yaparken mutlaka organik ürünlerden yana tercih yapılmaktadır. Özellikle direkt olarak bebek cildiyle temas halinde olan iç zıbınların organik olmasına çok dikkat edilmelidir. Bebek ek gıdalara başladığında kullanılan tabakların ve kaşıklarında kimyasal içerikli olmaması önemli olmaktadır. Bazı biberonlar kalitesiz malzemeden üretildiğinden dolayı bebeklere zarar vermektedir. Bundan dolayı bebeklerin sürekli olarak kullandığı biberonların doğal kauçuktan üretilmesine dikkat edilmelidir. Bebeklerin günlük bakımı adına da mutlaka uygun ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Özellikle şampuanlar bebeklerin yumuşacık ciltlerini kurutmayacak nitelikte olmalıdır.
Bebeklerin sağlıklı gelişim gösterebilmesi adına doğal ürünler çok önemlidir. Bundan dolayı bebek alışverişi yaparken bebekler için tercih edilecek her ürünün mutlaka doğal olması ve kimyasaldan uzak olması gerekmektedir. Bebeklerinin sağlıklı olmasını isteyen anne ve babalar bebeklerinin uyudukları yatakların, giydikleri kıyafetlerin, günlük bakım ürünlerinin, biberonların ve emziklerin mutlaka kimyasaldan uzak olmasına dikkat etmelidir.

  

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*