Kullanışlı Çocuk Odaları

Cocuk odalari dekorasyon
kullanisli cocuk odalari

 Kullanışlı Çocuk Odaları  içindekorasyonu için mutlaka araştırma yapmalısınız.Çocuklar büyüyor.Büyürken de odalarının dekorasyonlarında  değişiklikler ve farklı mobilyalar istiyorlar.Ülkemizde genelde çizgi kahramanları ağırlıklı olan mobilyalar veya araba şeklinde yataklar tercih ediliyor.Çocuk odalarında  farklı aktiviteler yapabilecekleri alan bırakmakta faydalı olacaktır.Ayrıca çocuk  çalışma masaları ilgili yazımızda farklı tavsiyeler bulabilirsiniz.

 Çocuk Odaları  Çocukları zaman geçirebilecekleri eşya ile dolu olmayacak alanlar olmalıdır. Kendilerini rahat hissebilecekleri zamanları değerlendirebilecekleri  özgür alanlar  bırakmalısınız. Kullanışlı Çocuk odaları  için büyüme dönemlerini göz önünde bulundurmalı ona göre ekonomik mobilya tercih etmenizi tavsiye ederiz. Mesela İkea hoş ve farklı mobilyalar uniteleri bulabilirsiniz. Tümü ile sizin yaratıcılığınıza kalmış.Çocuğun odasında kendisini rahat hissetmesi çok önemlidir.

Kullanışlı Çocuk Odaları Aydınlatma

Bir çocuğun odasını dekore etmek kolaydır ve yaratıcılığınızı büyük ölçüde uygulayabilirsiniz.Duvar veya tavandaki   ışıklarından başlayarak, farklı karakter resimlerinden ve daha birçok şeyden faydalanabilirsiniz.  İşte minik için benzersiz bir dekor seçmeye karar vermenize yardımcı olacaktır.Aydınlatma, çocuğunuzun yatak odasını dekore ederken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biridir. Küçükleriniz için harika mekanlar yaratmak için uygun ışıklandırma gereklidir.

Çocuk Odalarında Güvenlik

Çocuk odasını tasarlarken ebeveynlerle ilgili en büyük endişelerden biri çocuğun güvenliğidir. Bu nedenle çocuk odası, çocuğa herhangi bir zararı olmayacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu nedenle, mobilya seçme noktasında özel dikkat gösterilmelidir. Odada oynarken çocuğa zarar vereceğinden keskin kenarlı mobilyalardan kaçınmak için daima yuvarlak veya oval şekilli mobilyalar seçmelisiniz.

Basit bir dekor, oyun halısı, küçük bir sandalye ve masa, renkli bir kitaplık, duvardaki bazı resimler ve bazı boyalı (ve erişilemeyen) lambalar gibi temel şeyler eklemek anlamına gelir. Kendinizi renkli bir temaya bağlamak zorunda bile değilsiniz. Bu tür bir düzenlemenin en iyi yanı, çok fazla para harcamak zorunda olmamanızdır – bunlar kolayca kullanılabilir ve uzun yıllar kullanılabilir.

Duvarların, yatakların, dolap birimlerinin ve masaların mükemmel renk kombinasyonu dikkat çekicidir ve çocuğunuz için çok renkli ve çekici bir yatak odası oluşturur. Örgütsel fikirler, eğlenceli ve modern bir oyun alanı için bazı zemin alanlarının yanı sıra, ev ödevi için de bol alan bırakılmalıdır.

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*