Vize Başvurularında Dikkat Edilecekler

vize basvurusu ankara

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle yurtdışı seyahatinizden önce pasaport süresi çok  önemli .Seyahat  Pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.Vize başvuru işlemlerinde mutlaka ön araştırma yapmalısınız

vize basvurusu
vize yetkili acentesi
vize islemleri
  • Başvuracağınız ülke ilgili vize evrak ve başvuru şartlarının mutlaka yetkili acentenizden istemeyin unutmayın
  • Vize Yetkili Acentesi veya şahsi başvurunuzda vize verilmesini kimse garanti veremez ve başvuru yapmış olduğunuz ücreti iadesi yapılmaz.
  • Seyahat edeceğiniz ülke ilgili evraklarınızı eksiksiz teslim etmeye gayet ediniz.
  • Seyahat etmeyi plandığı ülke vize evrakları birlikte ekonomik şartlarınız mutlaka gözden geçirin .Bu çok önemli detaydır.
  • Uluslararası kural, vize başvurusunun daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır.
  • Almış Olduğunuz vizenin çok girişli mi Tek girişli olduğuna dikkat ediniz.
  • Çok girişli vize ;vize almış olduğunuz süre boyunca vize aldığınız ülkeye o süre boyunca farklı tarihlerde girebilirsiniz.
  • Tek girişli vize ise sadece 1 girişe izin vermektedir. Örneğin 1 aylık vizeniz var  1 haftalık gittiniz ve döndünüz 2 girişe izin vermemektedir.
  • Vize başvuru işlemlerinde yurtdışına çıkmadan önce süre öğrenip başvurunuz yapmalısınız
vize basvuruları acenteleri

1995’te yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile bu Sözleşmeye taraf ülkeler aralarındaki sınırlardaki kontrollerini kaldırmışlardır. Böylece oluşturulan Schengen bölgesinde dış sınır kontrollerinde ortak uygulama ve kurallar hayata geçirilmiştir. Bu işbirliği vize, polis ve yargı alanlarındaki işbirliğini kapsamaktadır.

Schengen vizesi ile seyahat edilebilen ükeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsveç, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır. Bir yabancı, Schengen bölgesine, üye ülkelerden birinin vizesi ile girdiğinde diğer bir bölge ülkesine serbestçe seyahat edebilir. Ancak, seyahatin süresi vizenin üzerinde kayıtlı süre ile sınırlıdır.*Size yardımcı olacak vize acentelerinin yetki belgesi olduğuna mutlaka dikkat ediniz.

*Yurtdışına Çıkacaksanız mutlaka Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmayın unutmayın

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*