Turkey Electronic Gaming League Nedir?

Ülkemizde e spora verilen değerin diğer ülkelere kıyasla daha az olması, gençlerimizi hayal kırıklığına uğratmakta. Ülkemizde e spor alanında başarıya ulaşmak isteyen gençler maalesef bu başarı arayışlarını yurt dışında aramak zorunda kalıyor. Çünkü ülkemizde e spor sektörü ile çalışmalar ve projelerin sayısı yok denecek kadar az. Yine de güzel haberleri duymaya devam ediyoruz. E spor sektörünün bu gidişatından memnun olmayan TGL ekibi, gidişatı değiştirmek için bizzat uğraşıyorlar. Ege “Rio” YURTSEVER’in kurmuş olduğu Turkey Electronic Gaming League, kısaca TGL, çeşitli turnuvalar düzenliyor, etkinlikler yapıyor ve sosyal sorumluluk projeleri bile düzenliyorlar. Üstelik yaptıkları her hamlede e spor alanına katkı sağlamak için özellikle uğraşıyorlar. Yapılan turnuvaların her biri hem oyuncuların eğlenmesine hem de e sporun gelişmesine katkıda bulunuyor. Bu sayede Türkiye e spor sektörü gelişirken, insanlar da e sporu tanımış oluyor. E spor kitlesini büyütmeyi hedefleyen TGL, ilerleyen yıllarda çok daha büyük çaplı turnuvalar ve projelerle bu işte önemli bir mesafe kat edecek gibi duruyor.

Turkey Electronic Gaming League Turnuvaları Nasıl İşliyor?

Turkey Electronic Gaming League, ülkemizdeki e sporu geliştirmek için birçok farklı proje yapmakta.  En başta oyun turnuvaları olmak üzere birçok etkinliğe imza atan Turkey Electronic Gaming League, yaptığı turnuvalar konusunda da büyük işlere imza atıyor. Şu ana kadar yapılan turnuvalar arasında League Of Legends, PUBG, PUBG Mobile, Among Us, Scribble It gibi oyunlar var. Bu oyunların turnuvalarında en önemli konu ise yönetim ve hakemler. TGL ekibinin kendi yetiştirdiği ve eğittiği hakemler, turnuvanın her anında sorun çıkmadan ilerlemesini sağlayabiliyor.

Oyuncularla olan güzel iletişimleri, oyuna hakimiyetleri ve stresle başa çıkabilmeleri sayesinde oldukça başarılı işlere imza atan TGL hakem ekibi, ilerleyen dönemdeki turnuvalarda da aynı performans göstererek iyi işler başaracak gibi duruyor. TGL ekibinin eğittiği hakemler profesyonel bir şekilde işlerini yapmanın yanı sıra, oyunların rekabetçi ruhlarını da taşıyorlar. Oyunlar oynanırken tıpkı kendileri oynuyormuşçasına heyecanlı bir şekilde turnuvayı yönetiyorlar. İlerleyen zamanlarda yeni turnuvalarda da aynı başarıyı TGL ekibinden bekliyoruz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*