Sezona uygun moda önerileri

Herkesin tarzına ve yaşına uygun giysi yeni sezonda var. Yeter ki içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler seçin ve stilinizi özgürce yansıtın..
Moda Önerileri      1- Yüksek topuklular üzerinde yürümekte çok zorlanıyorum. Benim gibi yüksek topuklulara alışık olmayanlar yeni sezonda ne tür ayakkabı giyebilir? Lale M., 29-Bursa)       Şanslısınız, çünkü şimdi dümdüz ayakkabılar çok moda. Sizin gibi topuklu ayakkabıyla rahat edemeyenler, düz ayakkabıların diledikleri renk ve modelleriyle bu sezon çok trendy olacaklar. Ayrıca sofistike görünmek için topuklu ayakkabıya da ihtiyacınız yok! Gece bile düz modelleri tercih edebilirsiniz. Bu incecik tabanlı ayakkabılar, hiç düz ayakkabı giymeyenleri bile özendiriyor. Bu arada, yeni sezonda topuklular neredeyse üzerinde yürünemeyecek kadar yüksek. Topuklu ayakkabılara alışık olsanız bile, siz siz olun kendinizi sağlama almak için platformluları ya da dolgu topukluları seçin.

      2- Yeni sezonda minilerin de, maksilerin de moda olduğunu görüyorum. Hangisini giymeliyiz? (Yasemin K., 25- İstanbul)       Mini elbiseler bu sezon hükümdarlığını ilan etti. Bacaklarına güvenenler artık diledikleri kadar kısa giymekte özgür. Ama mini giyerken yaşınızı, işinizi ve vücut ölçülerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Bu arada, geçen yıl sık sık gördüğümüz uzun ve ince askılı bohem tarzı elbiseler, bu sezonda da çok var. Uzun boyluysanız yere kadar olanlarını giymekte serbestsiniz. Ancak boyunuz kısaysa diz hizasında veya diz üstü elbiseleri seçin. Ne de olsa elbise sezonundayız; rahat olun, kendinize yakışanı giyin. Gömlek kesimi diz altı elbiseleri işe de rahatlıkla giyebilirsiniz. Her moda akımı için en önemlisi; stilinize, yaşınıza ve yaşam tarzınıza uygun olanı seçmeniz!

      3 – Moda dergilerinde rengârenk elbiseleri ve ayakkabıları sık sık görüyoruz. Ama koyu renkler giymeye alışık olduğum için renkli giyinmeye cesaret edemiyorum. Ne önerirsiniz? (Burcu H., 40-Samsun)
Moda Önerileri
      Kıyafet ve aksesuarlar hiç bu kadar canlı ve renkli olmamıştı. Baştan aşağıya canlı renkler giymeseniz de, tek bir parçayla kıyafetinizi canlandırabilirsiniz. Yine alışık olduğunuz gri takımınızın içine kırmızı ya da elektrik mavisi bir gömlek giyebilir, siyah elbisenizi kırmızı ayakkabı ya da çantayla tamamlayabilirsiniz. Ama eğer yaşınız 55’in üzerinde ve boyunuzda kısaysa, bu trendi hiç zorlamamanızı öneririm. Çünkü yeni sezonda ten rengi gibi natürel tonlar da çok var.

      4 – Dar jeanler yeni sezonda da moda mı? Alternatif önerir misiniz? (Zeynep A., 35-İstanbul)       Dar kesimli jeanler birkaç sezondur çok moda. Ama bu modeller herkese göre değil. Örneğin geniş basenleriniz varsa, bu modelleri tercih etmeyin. Ama vücudunuz kıvrımlı ve inceyse, dar paça jeanleri bol tuniklerle de dar tişörtlerle de giyebilirsiniz. Yeni sezonda, dar jeanlere bir alternatif ise bol paça pantolonlar. Bol paça pantolonlar, tüm vücut tipleri için uygun. Üstelik bu modeller yüksek topuklularla sizi daha uzun ve ince gösterecektir.

      5- Elbiselerin çok moda olduğunu yazılarınızdan takip ediyorum. Hem işte hem de hafta sonlarında rahatlıkla giyebileceğim nasıl bir elbise alabilirim? (İpek E., 30-İstanbul)       Elbise giymek, “Hangi pantolonun üzerine, hangi bluzu giyeceğim?” diye düşünmekten çok daha kolay bir çözüm. Her ne kadar mini elbiseleri vitrinlerde çok görsek de, işe rahatlıkla giyebileceğiniz diz hizasında bir model de alabilirsiriz. Ama her şeyden önemlisi vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurmak. Aşağıya doğru bollaşan ‘trapez’ elbiseler kiloları gizlediği gibi çok da moda. Ya da gömlek tarzı elbiseler, hem işte hem de hafta sonları rahatlıkla giyebileceğiniz tarzda. İşe topuklularla giyebileceğiniz bu elbiseler, hafta sonunda da düz ayakkabılarla tamamlanabilir.
Kaynak: Sabah 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*