Punch Nakışı Nedir? Bez Çantaya Punch İşlemi Yapılır mı?

Günümüzde internet kullanımıyla sosyal platformlarda birçok içerikle karşılaşıyoruz. Yemek tarifleri, egzersiz videoları, el işleri sıkça karşılaştığımız paylaşımlar arasında yer alıyor. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen punch nakışı birçok kişinin merak ettiği bir yöntem haline geldi. Punch nakışının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız doğru adreste olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Sizler için merak ettiğiniz soruların yanıtlarını tek bir yazıda topladık.

Punch Nakış Nedir?

El işleri geçmişte sıklıkla yapılan ancak sanayileşmeyle birlikte son yıllarda popüleritesini yitirmekte olan bir alandı. Pandeminin etkisiyle evlere kapanan kişiler vakitlerini keyiflice değerlendirebilecekleri aktivitelere yöneldiler. Kimi spor yaptı, kimi yemek kimi ise yeni el becerileri öğrendi. Bunlardan biri de punch yöntemiyle nakış yapmak oldu. Peki sosyal medyada sıkça karşılaşılan ve oldukça merak edilen punch nakış nedir?

Esnek olmayan kumaş üzerine örneğin havlu kenarları, paspas, koltuk şalı, kırlent, kasnak duvar süsü gibi alanlara uygulanmaktadır. Çeşitli motiflerin iğne yardımıyla kumaşa işlenmesiyle yapılmaktadır.  Nakışın görünüme gelecek olursak bir yüzü klasik nakışı andırırken diğer yüzü daha tüylü ve kabarık bir görünüme sahiptir.  Elde ettiğiniz birbirinden güzel ürünleri dilerseniz hediye eder, dilerseniz kendiniz de kullanabilirsiniz. Uygulayacağınız nakış işlemi sayesinde göz kamaştıran güzellikte ürünler elde ederek kendinize yeni gelir kapıları aralayabilirsiniz.

Punch Nakışında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Birbirinden güzel nakışlar elde edebilmek son dönemlerde birçok kişinin yapmak istediği aktiviteler arasında yer alıyor. Punch nakış işlemini ürünlerinize uygulayabilmeniz için ihtiyacınız olan bazı malzemeler bulunuyor.  Yalnızca 4 adet malzemeyle birbirinden güzel ürünler elde edebilmektesiniz. Punch iğnesi, kasnak, kumaş ve ip bu işlemi uygulamanız için yeterlidir. İp tercihi olarak yün ip kullanılmaktadır. Yeni başlayanlar için ilk aşamalarda yardımcı bir kopya kağıdı ve sökülme olmaması için sıvı yapıştırıcı gerekebilir. Yeni başlayanlar için bir farklı önerimiz ise punch nakış seti kullanmak çok daha güvenli bir yol olacaktır. Gerekli tüm malzemelere bir sette ulaşmak sizler için çok daha kolay ve konforlu bir nakış deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Ham Bez Çantaya Punch Nakış Yapılır Mı?

İlginizi Çekebilir: Bez Çanta Tasarımı İçin 5 Yöntem

Punch nakış esnek olmayan kumaşlara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yapım aşamasında seçilen ürüne öncelikle çizim yapılır. Desen kumaşa aktarıldıktan sonra kumaş kasnağa geçirilir. Kumaş gerdirilerek iğne ile nakış kısmına geçilebilir. Bez çantalar da yapısı itibariyle esnek bir kumaşa sahip değiller. Bu sebeple bez çantalara punch nakışı uygulamak mümkündür. Dilediğiniz deseni bez çantaya çizerek muhteşem çantalar elde edebilirsiniz.

Bez Çanta Nakışı ile Para Kazanılır Mı?

İş bulmanın oldukça zorlu bir hal aldığı bu dönemlerde hemen hemen herkes ek gelir sağlayabileceği bir kaynak arayışında. Evinizden çıkmadan gün içinde rahatlıkla yapabileceğiniz, keyifli bir iş fırsatı arıyorsanız punch nakışı öğrenmeyi mutlaka denemelisiniz. Punch setindeki ürünleri kullanarak bez çantalara yapacağınız harika nakışlar sayesinde bütçenize yeni bir gelir kaynağı ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz boyutta çantaya dilediğiniz deseni çizerek müşterinizin istediği çantayı elde edebilirsiniz. Gereken şeyler çok basit punch nakış seti ve birazcık sabır ?

Uygun fiyata punch nakış seti ve bez çantalara en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz bir adres önerimiz var. İşte Çanta ailesi punch nakış setini hizmetinize sunuyor. İçerisinde 10 renk ip, punch iğne seti, 2 adet iplik geçirme aparatı ve 25 cm boyutunda vidalı kasnak bulunmaktadır. İstecanta.com sitesini ziyaret ederek nakış seti ve bez çantalara kolaylıkla ulaşabilir güvenle alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*