Pinteresti Neden Kullanmalısınız?

Internet Pinterest Sharing Picture Photo Social

İnsanların Pinterest Kullanmasının 6 Nedeni

Pinterest’te potansiyel müşterilere ulaşmak ister misiniz? Neden orada olduklarını bilerek başlayın. İnsanlar Pinterest’e farklı nedenlerle gelir ve motivasyonlarını anladığınızda onlarla nasıl bağlantı kuracağınızı anlarsınız. Bunu akılda tutarak, insanların bugün Pinterest’te olmasının en yaygın altı nedenini burada bulabilirsiniz. Anlayışınıza rehberlik etmek ve işinizi geliştirmek için bu listeyi kullanın.

• İnternet Bookmarker olarak (yer imi)

Pinterest’in ilk çekiciliği, tarayıcı yer imlerine veya Delicious gibi sitelere benzer: Pinterest, kullanıcılara Web’in her yerinden bağlantıları kaydetme ve saklama yeri sağlar. Elbette ek fayda, Pinterest’te bu bağlantıların görsel olarak odaklanmış olmasıdır (yani güzel). Bu, Pinterest’i favori tarif fikirlerini, istek listelerini, el işi projelerini vb. Düzenlemek için mükemmel kılar. Birisi tüm bu bağlantıları bulmanın kolay bir yolunu istediğinde, yapması gereken tek şey Pinterest panolarına bakmaktır.

• İlham Kaynağı Olarak

Pinterest, kullanıcıların favori fikir ve ürünleriyle dolu olduğu için ideal bir ilham kaynağıdır. Bir kişi çikolatalı kek tarifi istediğinde, diğer insanların hangi versiyonlarını lezzetli bulduğunu görmek için neden Pinterest’te arama yapmayasınız? Bir kişi sosyal medya hakkında bilgi edinmek istediğinde, Pinterest’te hızlı bir arama düzinelerce iyi seçenek ortaya çıkarır. Aynı şekilde, özet akışınızda gezinmek, kişilerinizden en son pimleri ortaya çıkarır. Bu nedenle Pinterest, çok çeşitli konular için kolay bir ilham kaynağıdır.

• Kendi Markalarını Tanıtmak İçin

Küçük perakende işletmelerinden büyük web sitelerine kadar herkes, içeriğini tanıtmak için Pinterest’i kullanıyor. Buradaki fikir, maruziyeti artırmak için ürünleri yeni gözlerin önüne çıkarmaktır. Bir rozeti gören ve paylaşan ne kadar çok insan, o kadar çok dikkat çekiyor. Dahası, bu iğneler genellikle markanın kendi web sitesine işaret ederek trafiği ve nihai satışları artırır.

• Başkalarıyla Bağlantı Kurmak İçin

Pinterest özünde bir sosyal ağdır ve kullanıcılar beğeniler, yorumlar ve yanıtlar yoluyla birbirleriyle etkileşime girdiğinde ilişkiler kurar ve güçlendirir. Pek çok Pinterest kullanıcısı için bu etkileşim sitenin çekiciliğinin bir parçasıdır. Pinleri paylaşarak diğer blog yazarları veya arkadaşlarıyla bağlantı kurarlar.

• Rahatlamak İçin

Göründüğü kadar basit, Pinterest rahatlatıcı. Basit, temiz ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanan bu ürün, kullanıcılara istedikleri gibi düzenleyebilecekleri güzel resimlerle gevşemeleri için bir yol sunar. Pinterest’teki insanların çoğu, iş projeleri arasındaki boş zamanların tadını çıkarıyor veya gece yatmadan önce gevşiyor.

• Bu Sizin İçin Ne Anlama Geliyor?

Yukarıda özetlenen nedenlere bakıldığında, her Pinterest kullanıcısının aynı olmadığını görmek kolaydır. Hangi kullanıcı türünü hedefliyorsunuz? Ürünlerinizi yer imlerinin veya ilham arayanların veya her ikisinin de önüne mi çıkarmak istiyorsunuz? Öyleyse, hatırlamaya değer, yardımcı ve çekici içerik sunun. Bağlantı kurmak ister misin? Sitede en aktif olan kullanıcılarla etkileşim kurun. Çekmek istediğiniz kullanıcı türünü düşünerek, başarılı olmak için daha donanımlı olursunuz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*