Moda Önerileri

Boğazlı Kazaklar

Boğazlı kazak ya da badi giydiğimde yakasının dik durmasını isterim. Uzun süre giyilen üstlerin yaka kısımları bollaşabilir ama bu artık onu giyemeyeceğimiz anlamına gelmez. Kazağımın yakasının dik durmasını sağlamak için ense kısmında sıkıca topluyorum broş ya da çengelli iğne ile tutturuyorum. Saçlarımı da açık bırakınca arka kısımdaki giyim hilem görünmüyor.
Panço
Pançomu hırka gibi kullanmaya başladığımdan beri çok sık giymeye başladım. Pançomu üzerime alıyorum, beline kalın bir kemer takıyorum. Bu sayede zırt pırt üzerimden düşmüyor ya da sürekli orasını burasını düzeltmek zorunda kalmıyorum.
Tunikler
Dar tunik giydiğimde bel çevremdeki fazlalıklar ve altına giydiğim pantolonun girinti çıkıntıları belli oluyor. İki sorunu da ortadan kaldırmak için belime kalın bir kemer takıyorum. Eğer kemerim yoksa kıyafetimle aynı renkte bir fuları belime düzgünce sarıyor ve sabitlemek için broş takıyorum.
Elbiseler
Kısa kollu ama mevsimlik elbiselerimi kışın da giymek isterim. Üzerine hırka, ceket ya da bolero uydurmak için zorlanmak yerine içime elbisemle aynı renkte uzun kollu bir badi giyiyorum. Badinin yakasının elbiseden görünmemesi için yakasını içeriye doğru makasla oyuyorum. Bu sayede hem badinin yakası elbiseden görünmüyor hem de elbisenin kendinden kolları varmış gibi duruyor.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*