Lohusa Emzirme Sütyeni

Lohusa Emzirme Sutyeni
Lohusa Emzirme Sutyeni

Hamilelik sürecini problemsiz geçirilebilmesi için bebeğin ve annenin konforu oldukça önemlidir. Hamile kalınan süreç içerisinde  ruhsal sağlık, beslenme şekline dikkat edildiği kadar giysiler de önemli bir unsurdur. Hamilelik döneminde östrojen hormonu, süt bezlerinde gelişmeye yardımcı olmak için vücudu emzirmeye hazırlar. Bu sırada göğüslerde büyüme, göğüs uçlarının genişlemesi ve göğüs uçlarında duyarlılık oluşumu gibi bazı olaylar yaşanır.

Tasarımları ile pek çok ortam içerisinde bebek ile ilgilenmek için emzirme sütyeni büyük bir konfor sağlar. Tek elle rahatlıkla erişim sağlamasının yanı sıra, basit bir biçimde yukarıdan aşağıya katlanabilir ve aynı rahatlıkla kapatılabilir niteliğe sahiptir. Bunun yanında özel yapısıyla vücut ile uyum içerisinde yer alır.

Lohusa Emzirme Sütyeni Seçimi

Hamileler için tasarımı yapılan lohusa emzirme sütyeni vücudunun nefes almasına katkı sağlayarak farklı alternatifler ile üretimi gerçekleştirilir. Bu sayede hamilelik sürecindeki anneler rahat bir dönem geçirir. Emzirme sütyenleri tüm bu özelliklerinde olup ilave olarak, sırt ve omuz ağrılarının hafiflemesi ve ağrı oluşumunun engellenmesi için geniş kayışlı olarak tasarlanır.

Yüksek kalitede ve doğal malzemelerden üretimi sağlanan modeller ile bebeğin daha sağlıklı bir biçimde emzirilmesi sağlanır. Ayrıca oldukça pratik bir kullanım imkânı sağlaması da anneler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmesini sağlar. Bu süreç boyunca annede devamlı bir kilo artışı olacağı için kıyafet seçimleri daha bol ve rahat olmalıdır.

Lohusa Emzirme Sütyeni Özellikleri

Emzirme sütyeni seçimi yapmadan önce emzirme sütyeninin ne işe yaradığını anlatalım. Emzirme sütyenine sahip olunduğu zaman bebeği emzirmek için sürekli çamaşırın çıkarılması mecburiyeti olmaz. Oldukça pratik bir şekilde açıldığı için zamandan tasarruf edilmesine ve bu sayede bebeğin bakımına daha çok zaman ayrılmasını sağlar. Ayrıca emzirme sütyenleri ile sütün dış kısma akması da engellenir.

Bebek ve anne arasında bir engel oluşmasına neden olmayan emzirme sütyeni, anne açısından çok büyük bir kolaylık sağlar. Emzirme işleminin daha kolay yapılmasını sağlamakta olan ve önden açılıp kapandığı için göğüsün bebek tarafından daha rahat biçimde kavranmasını kolaylaştıran bu sütyenler lohusalık sürecinde yaygın olarak tercih edilen iç giyim ürünleri arasında yer alır.

Emzirme Atleti Nedir?

Annenin beden ölçülerinde gözle görülür bir biçimde artış yaşanacağı için emzirme sütyeni seçimi gerçekleştirilirken eski ölçülerinin temel alınmaması gerekir. Bebeğini emziren annelerin kullanmış olduğu bir iç giyim ürünü olan emzirme atleti emzirme sırasında, bebeğin kolay bir şekilde emzirilmesini sağlar. Emzirme atletlerinin göğüs kısımlarında sütyen bulunurken, kalan kısmı düz penye ve pamuk karışımının bir araya gelmesiyle üretilir.

Emzirme atletleri üretimindeki kumaşlarda, oldukça hassas davranılır. Atlet direkt göğüs ile temas ettiği ve bebek göğüs kısmını emdiği için anti alerjik kumaşlar tercih edilir. Sütyen bölümü, göğsü sıkmayacak bir şekilde tasarlanır. Bu unsurlar annenin konforu ve sağlığı açısından önemlidir.

Emzirme Atleti Özellikleri

Emzirme atletleri göğüs kısmında sütyen yer alan atletlerdir. Emzirme atletleri, göğüs bölümünde sütyen olan atlet modelleridir. Bu atletlerin içine, herhangi bir şey giyilmesine gerek duyulmaz. Bunun sebebi ise hem atlet hem de sütyen işlevine sahip olmasıdır. Emzirme atletleri, genelde sütyenlerin yerine takılabilir.

Emzirme atletlerinin tamamı, bebeği besleme sürecini kolaylaştırmak ve annenin bebeğini hızla emzirebilmesini sağlamak amacıyla olabildiğince konforlu hale getirilmiştir. Emzirme atletleri, sütyenin destek yapılarına olumsuz bir etkide bulunmadan, kumaşın bir bölümünün aşağıya katlanmasına yardımcı olan özel klipsler, çıtçıtlar ya da kancalara sahip olarak üretilir. Hamilelikte ve emzirme esnasında annenin bedeninin ve cildinin daha hassas olması sebebiyle kumaşın özelliklerine özen gösterilmelidir.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*