League of Legends Odyssey Rehberi

 LoL İçinde Yeni Bir Alternatif Evren

Riot Games bunu karıştırmayı ve League of Legends’da daha küçük hikayeler yayınlamayı seviyor. Bu hikayeler hepimizin bildiği ve sevdiği şampiyonları içeriyor, ancak alternatif bir evrende. Örneğin, K/DA, League of Legends şampiyonlarının yer aldığı bir Kpop grubudur. Bu şampiyonlar arasında Ahri, Akali, Kai’Sa ve Evelynn bulunmaktadır. Ancak, bu karakterlerin her birinin normallerinden farklı bir arka planı var.

League of Legends’ın üç alternatif evreni vardır: K/DA, Star Guardian ve Odyssey. Her alternatif evren, evrenin her şampiyon kısmı için benzersiz kaplamalarla birlikte gelir. Oyuncular League of Legends hesaplarına eklemek için bu kaplamaları satın alabilirler.  Alternatif evrenler, kaplamaları tanıtmanın benzersiz yollarıdır ve League of Legends’ın erişimini artırmanın eğlenceli küçük yollarıdır.

Alternatif evren Odyssey’e ve oyuna neler getirdiğine odaklanıyoruz.

Odyssey Nedir?

Odyssey, League of Legends oyununda alternatif bir evrendir. Odyssey, bu etkinlikle ilişkili her şampiyon için 12 kaplama sunuyor. Odyssey, Morning Star Crew’a odaklanır, ancak başka grupları da vardır. Sabah Yıldızı Ekibi Jinx, Malfit, Sona ve Yasuo’dan oluşur. Her karakterin kendi hikayesi ve arka planı vardır.

Odyssey’in resmi özeti:

“Büyük Demaxian İmparatorluğu, eski Tapınakçı Düzeni’nin ve suçlu Sendikası’nın itirazlarını görmezden gelerek, ora’nın muhteşem ödülünün peşinde koşarak, hemen hemen her yerleşik sisteme hak iddia etti. Yıldızlarda devriye gezen geniş, görkemli yaratıklardan alınan bu gizemli altın öz, tüm uygarlığın can damarıdır, ancak aynı zamanda onu kendileri için kullanabilenlere anlatılmamış bir güç vaat etmektedir.”

Odyssey’in hikayesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, kısa bir hikaye olan The Lure, ücretsiz olarak okunabilir. Bu kısa hikaye resmi League of Legends web sitesinde mevcuttur.

Odyssey Oyun Modu: Çıkarma

Odyssey’in piyasaya sürülmesi ayrıca Odyssey: Extraction adlı sınırlı süreli bir oyun moduyla birlikte geldi. Odyssey: Extraction, 12 Eylül – 8 Ekim 2018 tarihleri arasında kullanılabilen geçici bir PvE oyun modudur. Riot Games, büyük olasılıkla geri gelmeyeceğini belirtti. Piyasaya sürülmeden önce oyuncularla bir hit olarak kabul edildi. Ne yazık ki, asla geri gelmeyecek gibi görünüyor. Riot Games bunun tek seferlik bir şey olduğunu ima etti. Odyssey: Extraction’ın genel oynanışı hakkında konuşalım.

Odyssey: Ekstraksiyona Genel Bakış

Odyssey, küçük bir arena haritasında düşman dalgalarını alt etmek için birlikte çalışan beş oyuncuya sahiptir. Takımınız bir odadaki tüm düşmanları yendikten ve yeterince Ora topladıktan sonra, oyuncular bir sonrakine geçebilecekler. Sonunda, bir patron görünecek. Patron, Kayn’ın Odyssey versiyonudur. Onu yenmek oyun modunu tamamlar ve bir sonraki zorluğun kilidini açar.

Kuyruklar şeklinde beş farklı zorluk vardır. Aşağıdaki liste en az karmaşıktan en zoruna kadardır:

  • Intro
  • Cadet
  • Mürettebat üyesi
  • Kaptan
  • Saldırı

Herkes en kolay zorlukla başlayacak ve en zoruna kadar ilerleyecektir. Ancak, daha büyük bir zorluğun kilidini açmış bir arkadaşınıza katılırsanız, daha büyük bir zorluğa atlayabilirsiniz.

Bu oyun modunda, sadece bir Odyssey şampiyonu olarak oynayabilirsiniz. Tüm Odyssey şampiyonları etkinlik sırasında herkes tarafından kullanılabilir. Varsayılan kaplama, seçildiğinde yeni odyssey kaplamaları da olacaktır.

Aşağıdaki şampiyonlar kullanılabilir:

  • Jinx
  • Malfit
  • Sona
  • Arjantin
  • Ziggs ·

Ayrıca Augments adı verilen küçük bir ilerleme sistemi de var. Bu artışlar, etkinliğin tamamı boyunca LoL hesabınızda kalır  . Her karakter için kazanılabilecek birçok güçlendirme var. Tüm karakterlerin bir pasif artırımı vardır.

Bu güçlendirmeler, karakterinizin diğerlerinden farklı oynamasını sağlayacak şeydir. Örneğin, Malfit bir tanktır. Bununla birlikte, doğru büyütmelerle daha çürük bir role dönüştürülebilir. İyi bir sağlığa sahip olurken aynı zamanda iyi hasar da verebilir.

Maç sırasında, güçlendirmeler ve eşyalar arenanın etrafında ortaya çıkacak. Bunlara vurmak oyunculara para kazandırabilir, Ora’yı iyileştirebilir veya güçlendirmelerin kilidini açabilir. Ekip bu değerli buff’ları kollamalı. Bununla birlikte, haritada da ortaya çıkabilecek küçük tuzaklar vardır.

Oyuncular ayrıca altınlı eşyalar satın alabilirler. Bunlar, artırımlar gibi League of Legends hesabınızda kalmaz  . Altın kazanmanız ve  her maçta bunları artırarak Elo satın almanız gerekecek  . Bu öğeler, yapı ve ekip kompozisyonunuza iltifat etmenize yardımcı olacaktır.

Elinizdeki her şeyi kullanmak, son patrona ulaşmanıza ve bu sınırlı süreli etkinliği yenmenize yardımcı olacaktır.

Son

Kısacası, Odyssey, okumak için farklı bir hikaye arıyorsanız, League of Legends’da önemli bir hafif sapmadır. Gelecekte bir ara daha fazla dalış yapabilirler. Öte yandan, Odyssey: Extraction, insanların eğlenceli bulduğu eğlenceli bir oyun modu ve iyi bir hız değişikliğiydi. Ancak, bu oyun modu geri gelmeyecek gibi görünüyor. Eğer kaçırdıysanız, o zaman onu hiç deneyimleyememeniz için iyi bir şans var.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*