İç Giyimde Hangi Kumaş Kullanılmalıdır?

Kadin Atleti
Kadin Atleti

İç giyimde hijyen bir hayli önemlidir. Hijyenin sağlanabilmesi için kaliteli kumaşlar ve kumaş türleri tercih edilmelidir. Aksi takdirde vücutta istenmeyen sorunlar meydana gelebilir. Hassas bölgelerin tüm gün kapalı olarak iç giyim ürünlerine temas etmesi dikkat edilmesi gereken noktaları beraberinde getirir. İç giyim ürünlerinin kaliteli markalar tarafından üretilerek sizlere sunulması en önemli detaylar arasında yer alır.

Tekstil sanayisinde birçok farklı doğal ve yapay kumaş türü üretilir. Bambu kumaş türleri bunlar arasında popüler olanlardandır. Bambu kumaşlı çamaşırlar teri emerek dışarıya atabilir, kolay nefes alabilir ve kokuyu engelleyebilecek özelliklere sahiptir. Fakat her kumaşın kendi içerisinde avantajları ve dezavantajları bulunabilir. Kumaşların türü aynı zamanda farklı tasarımların ortaya çıkmasına da yol açabilir.

İç çamaşırlarında doğal pamuklu olan kumaşlar da sık sık kullanılır. Sentetik ve naylon iç çamaşırlarını kullandığınız zaman terlemeye sebep olabilir. Bu tür kumaşlar aynı zamanda terin dışarıya atılmasını da engeller. Ter emebilme oranı aşırı düşük olan iç çamaşırları nemli ortamın oluşmasına zemin hazırlar. Nemli ortamlarda çeşitli bakteriler oluşabilir.

Boyalar Riskli mi?

İç giyim ürünlerindeki boyalar da risk taşır. İç çamaşırları doğal boyalar ile boyanmalıdır. Doğal olmayan ve kimyasal içeriğe sahip olan boyalar deri ve cilt rahatsızlıklarına yol açabilir. Aynı zamanda bu tür boyalar sebebiyle ciltte çok ciddi tahriş meydana gelebilir. Kanserojen madde içermeyen boyaların kullanıldığı iç giyim ürünlerini tercih etmelisiniz.

Siyah ve beyaz gibi renkler doğal olabilecek yapıya sahiptir. Bu renklerin dışındaki iç giyim ürünlerinin boya kalitesi mutlaka araştırılmalıdır. Özellikle canlı renklerde risk olabilir. İç çamaşırı seçimini yapacağınız zaman marka araştırmasına önem vermelisiniz. Kaliteli ve güvenilir markaları tercih ettiğiniz takdirde doğru kumaş ve renk seçeneklerine erişebilirsiniz.

Kadınların iç giyim ürünleri arasındaki atletlerde de farklı renkler ortaya çıkabilir. Kadın atlet modelleri satın almadan önce tıpkı diğer iç giyim ürünlerinde olduğu gibi bu tür ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Atlet çeşitlerini araştırmak ve kendi vücudunuza uygun alternatiflere sahip olmak istiyorsanız Simisso’da yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*