Google My Business Neden Kullanmalısınız?

Adından da anlaşılacağı gibi, Google My Business, işletmeniz için Google’da bir giriş oluşturmanıza olanak tanır.

Bir tüketici Google’da işletmenizi araştırdığında – hatta işletmenizle ilgili terimleri aradığında – ziyaret etmek, satın almak veya şirketinizle iletişim kurmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgilere sahip olduklarından emin olmak istersiniz.

Google My Business ile, yalnızca Google’da işletmeniz için bir giriş oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda şirketinizin dünyanın en popüler arama motorlarından birinde görünümünü de yönetebilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra özgürlükler, işletmenize birçok avantaj sağlar.

Google My Business’ın şunları kolaylaştırmasının nedeni budur:

• İncelemecileri teşvik edin ve onlarla etkileşim kurun
• Çalışma saatleriniz, telefon numaranız ve daha fazlası gibi işletmeniz hakkında önemli bilgiler sağlayın
• Müşterilerinizin konumunuza yol tarifi almasını kolaylaştırın
• Şirket etkinliklerini ve haberlerini tanıtın
• İşletmenizin fotoğraflarını ekleyin
• Kullanıcılar ve şirketler için Google My Business paha biçilmez bir kaynaktır.

Google My Business neden önemlidir?

Google My Business çok önemli bir araçtır. İşletmenizin hedef kitlenizle etkileşime girmesine yardımcı olmanın yanı sıra mevcut ve potansiyel müşterilere yararlı bilgiler sağlar. Google My Business’ta atlayın ve şirketiniz için potansiyel satışları, teşhirleri ve geliri kaçırırsınız.

Google My Business’ı başka neden kullanmalısınız? En zorlayıcı nedenlerden birkaçı şunlardır:

• Google My Business Ücretsizdir

Hiçbir şey ücretsiz bir kaynaktan daha iyi olamaz, bu nedenle Google My Business herhangi bir şirket için önemli bir platformdur. İster yeni bir başlangıç ister köklü bir franchise olun, bir Google My Business profili oluşturmanın hiçbir maliyeti yoktur.
Diğer platformların aksine, Google My Business, freemium iş modelinde çalışmaz. Google My Business, sıfır katman veya sınırlamayla gelir; bu, rakibinizle aynı araçlara erişebileceğiniz anlamına gelir.
Bu nedenle, bir dijital pazarlama ajansıyla ortaklık kurmak, rekabetçi sektörlerde muazzam bir avantaj sunar. Arama sonuçlarında sıralamanızı en üst düzeye çıkarabilecek Google My Business profilinizi arama için optimize etmeye yardımcı olabilirler. Ayrıca, şirketinizin hedef kitlenizden daha fazla görünmesini sağlayabilir.
Sıfır maliyetle, Google My Business’a her işletme erişebilir. Bu araca herhangi bir yatırım yapmanız gerekmeyecek. Ayrıca, bugün kaydolabilir (bekleme süresi olmadan) ve Google My Business’ın avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Google My Business’ı dijital pazarlama stratejinizin bir parçası haline getirin ve yeni potansiyel müşteriler kazanmanın yanı sıra ek satışlar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yerel aramaların yüksek dönüşüm oranı – yüzde 80 – Google My Business’ın muazzam faydasını doğruluyor.
Ancak potansiyel müşterilerinizde ve gelirinizde bir artış görmek istiyorsanız, profilinizi optimize etmeniz ve beslemeniz çok önemlidir. En son çalışma saatlerinizi ekleyin, yorumlarınızı yanıtlayın ve adresinizin ve telefon numaranızın güncel olduğundan emin olun.

• Google My Business, Arama Sonuçlarında Sıralamanıza Yardımcı Olur

Google gibi kapsamlı bir sitede, işletmenizin uzun bir arama sonuçları listesinde kaybolmadığından emin olmak istersiniz. Google’da daha görünür olduğunuzda, sektörünüzdeki ürünleri veya hizmetleri araştıran kişiler tarafından fark edilme şansınız daha yüksektir.
Google, kullanıcılara en iyi çevrimiçi ve çevrimdışı deneyimi sunmak ister, bu nedenle en alakalı arama sonuçlarını sunmaya çalışır. Yani, İtalyan yemekleri sunan bir restoran iseniz, Google Benim İşletmem profiliniz, bölgedeki Meksika restoranlarını arayan birine görünmeyecektir.
Arama sonuçlarındaki sıralamanızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bu da Google Benim İşletmem profilinizde daha fazla tıklamanın yanı sıra şirketinize daha fazla ziyaret ve telefon araması getirebilir, o zaman profilinizi optimize etmeniz ve korumanız gerekir.

 Google My Business listeleri nerede görünür?

Google Benim İşletmem girişi şurada görünür:

• Google arama
• Google Maps
• Bu iki konum, şirketinize Google ve Google Haritalar’daki arama sonuçlarında birinci sınıf konum sağlar. Ayrıca, ister çalışma saatleriniz, ürünleriniz veya yaklaşan etkinlikleriniz olsun, kullanıcılara işletmenizle ilgili bilgileri hızlı bir şekilde sunmanıza olanak tanır.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*