Diyet Tavsiyeleri

Yaz mevsimi geliyor ve diyet zamanı geldi.Zayıflama trendleri ,kitaplar ve birçok alternatif gündemden düşmüyor.Zayıflama istiyorsanız sizlere birkaç öneride bulunmak istedik.

 Ara öğünlere mutlaka 5 ceviz, 1 su bardağı yoğurt, 5 kuru kayısı serpiştirmeyi unutmayın. Zira ceviz açlığınızı bastırır, yoğurt göbeğinizi eritir, kuru kayısıda bağırsaklarınızı çalıştırarak, her diyet döneminde yaşanan kabızlık sorunundan sizi kurtarır.

 Günlük olarak vücudunuzun ihtiyacı olan şekeri mutlaka muz, armut, ayva, havuç gibi meyvelerden fazla miktara kaçmadan almaya çalışın.Vücudunuzun şekere ihtiyacı var.

4. Diyet menünüzde mutlaka ama mutlaka balık bulunsun. Örneğin haftada kesinlikle 3 gün birer öğünden balık yiyin. Zira balık içeriğinde barındırdığı iyot sayesinde tiroit bezlerinizin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

5. Sağlıklı zayıflamayı kafanıza koymuşsanız diyet listenizde mutlak günde bir adet haşlanmış yumurtaya yer verin. Zira yumurta içeriğinde barındırdığı Triptofan ve kaliteli proteinler sayesinde sizi gün boyu tok ve zinde tutacaktır. Ayrıca yumurta açlıktan kaynaklanan el titremelerine çözüm olarak birebirdir.

6. Haftada 2 gün aralarında 3 gün olmak şartıyla az miktarda kırmızı et tüketin. Çünkü kırmızı etin içinde bulunan kaliteli proteinler sizi hem tok tutar, hamda diyetin verdiği halsizlik, uyku hali, sinirlilik gibi sorunları yaşamanızı engeller.

Yemeklerinize bol baharat serpiştirin. Özellikle kırmızı biber bağırsaklarınızı çalıştıracak, metabolizmanızı hızlandırarak ve rahat ve enerji dolu bir şekilde diyet dönemi geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında tarçın sizi tok tutmaya yardımcı olacak diğer bir önemli baharattır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*