Country Dekorasyon Tarzı Nedir?

Country Dekorasyon
Country Dekorasyon

Country dekorasyon stilini son yıllarda sıklıkla duymuşsunuzdur. Bu dekorasyon stilinde Fransız ve İngiliz esintileri ağır basıyor. Eskitme stili uygulanarak hazırlanan mobilyalar kullanılarak dizayn edilen bir yaşam alanında bu tarzın hakim olması mümkündür. Ancak elbette country stilinden söz edebilmek için dekorasyon stilinde pastel renklerin ağır basması da gerekiyor.

Günümüzde söz konusu dekorasyon stili kır evi dekorasyonu ya da köy evi dekorasyonu gibi isimlerle de adlandırılıyor. Nedeni ise eski dönemlerde özellikle İngiltere ve Fransa’da kırsal bölgelerde yaşayanların evlerinden esinlenilerek oluşturulmuş bir dekorasyon stili olmasıdır. Bu bölgelerde yaşam alanlarında pastel renklere yoğun bir şekilde yer veriliyordu. Mobilyalarda ise floral desenleri görmek mümkün oluyordu.

Doğadan Kopmayan Ev Dekorasyon Tarzı: Country

Dolayısıyla bu dekorasyon stilinde en çok ön plana çıkan unsurlar ahşap ve döşemelik kumaşlardır. Ahşap renginde bir kısıtlama bulunmuyor ancak mutlaka eskitme çalışmasının yapıldığı mobilyaların tercih edilmesi gerekiyor. Döşemelik kumaşlarda ise çiçek desenlerinin mutlaka olması lazım… Floral desenler çok daha geniş bir kapsama sahiptir. Tropikal desenler country stiline pek uygun değil. Bunun yerine çiçek figürlerinin ön plana çıktığı desenlere yönelmek gerekiyor.

Elbette evlerde doğadan bazı izlerin bulunması da gerekiyor. Zira mobilyalarda ahşap materyallerin yoğun bir şekilde kullanılması da bundan kaynaklanıyor diyebiliriz. Yöresel bir havanın modernize edilmiş versiyonu olarak da tanımlanabilecek olan bu dekorasyon stili mutfaklara da kolaylıkla taşınabiliyor. Hatta doğru şekilde uygulanması durumunda country tarzın en net şekilde yansıdığı bölümlerin mutfaklar olduğunu da söyleyebiliriz.

Country Stilin En Şık Halini İnternette İnceleyin!

Ancak bunun için mutfak mobilyalarının çok doğru şekilde seçilmesi gerekir. Mutfağınızda country stilin hakim olmasını sağlamak adına mutlaka modern çizgilerden ödün vermeniz gerekmez. Eğer bu stile dair bazı örnekler görmek isterseniz İntema mutfak mobilyaları arasında keyifli bir keşfe çıkabilirsiniz.

Bu internet sitesinde her stile uygun ve aynı zamanda modern görünümden ödün vermeden hazırlanan mutfak mobilyalarını incelemek mümkün olabiliyor. Yaşam alanlarınıza yenilik kazandırmak istiyorsanız ve kaliteden ödün vermeden seçim yapmayı planlıyorsanız artık öncelikle hangi internet sitesini ziyaret edeceğinizi çok iyi biliyorsunuz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın