Canva Nedir? Neler Yapabilirim?

Canva; online olarak görsel tasarımlar hazırlamanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Canva kolay bir şekilde afişler, posterler, instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerine görseller hazırlamanızı sağlayan bir sitedir.

canva.com adresine giderek ilk olarak ücretsiz yada premium versiyonunu satın alarak daha güzel içerikler tasarlayabilirsiniz.

Eğer üye olacaksınız, daha sonra sizler için hazırlanan hazır template (şablon) havuzu içerisinden istediğiniz tasarımları seçebilirsiniz.
Canva’da facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya gönderileri, kapakları ve logo oluşturabilir ya da afiş, sunum gibi istediğiniz tasarımlar oluşturabilirsiniz. Canva ücretsiz olarak bizlere çok fazla tasarım seçeneği sunmakta aynı zamanda drag and drop yani sürekle, bırak ara yüzüne sahip olduğu için kullanımı aşırı kolay bir uygulamadır. Canva’yı web üzerinden kullanmak istemeyebilirsiniz ve bu yüzden Canva’nın IOS ve Android için mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz. Oradan da tasarım yapabilirsiniz.
Canva ile güzel tasarımlar yaratın. Bir milyondan fazla düzen, hazır fotoğraf ve illüstrasyon arasından seçim yapın. En iyi grafikleri, fotoğrafları ve yazı tiplerini arayın, ardından bir tasarım oluşturmak için Canva’nin basit sürükle ve bırak aracını kullanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*