Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ebeveynliğin en güzel yanlarından biri bebeğiniz için kıyafet satın almaktır. Hele ki modaya biraz da olsa ilgili bir anneyseniz, bu süreç çok daha keyifli hâle gelecektir. Üretilen onlarca sevimli bebek kıyafetlerini görünce, şaşkına dönebilir, hepsini satın almak isteyebilirsiniz. Yalnız, bu sevimliliklere hemen aldanmamanızı tavsiye ederiz. Onların tam olarak gelişmeyen bağışıklıkları ve hassas ciltleri düşünüldüğünde, her aldığımız giysi ürününü dikkatle incelememiz gerekiyor.

MiniPiccolo siz ve çocuğunuz için en iyisini sağlamakla kalmıyor sizlere rehber de sunuyor işte bebeğinize kıyafet alırken dikkat etmeniz gerekenler.

  1. Kumaşının İçeriği Temiz Olmalı

Bebeklerin cildi, bir yetişkine göre fazla hassas olduğundan, kıyafet seçerken pamuklu ve alerji yapmayacak ürünleri tercih etmelisiniz. Almadan önce mutlaka kullanılan malzemeleri öğrenin ve zararlı şeyler olup olmadığını araştırın.

2)Organik Bebek Kıyafetleri Olduğuna Kesinlikle Emin Olun

Bebeğiniz cildi sizinkine göre çok daha hassastır, kesinlikle bebeğinizin cildine zarar vermeyeceğine emin olacağınız organik materyallerle üretilen ürünler kullanmalısınız.

3)Pratik Giydirilebilir Olmalı

Bebeklere kıyafet giydirmek başlı başına zor bir süreçtir. Bebeğiniz sabit durmayacağından sadece zıbınını giydirirken bile çok uzun zaman harcayabilirsiniz. Bu nedenle size vakit kazandıracak, pratik kıyafetler seçmenizde fayda var.

4)Yakasına Dikkat Edin

Her annenin bildiği gibi, bebekler kıyafeti değiştirilirken huysuzlanır ve durumdan pek memnun olmazlar. Bu nedenle bebeğinize kıyafet alırken onu rahatsız etmeyecek, kafasını zorlanmadan geçirebileceği, geniş yakalı kıyafetleri tercih etmelisiniz.

5) Çorapları Pamuklu ve Bol Olanlardan Seçin

Bebeğiniz için çorap seçiminiz, biraz daha bol olanlar ve pamuklu olanlardan yana olmalı. Aksi takdirde bebeğinizin hareket etmesi kısıtlanabilir ve huysuzlanabilir.

6) Dikişler Sert Olmamalı

Alacağınız kıyafetin dikişlerine dikkat etmelisiniz. Kalın ve sert dikişler, bebeğinizi kaşındırarak rahatsız olmasına neden olur.

7) Ayak Yapısına Uygun Ayakkabılar

Bebeğiniz için alacağınız ayakkabı, ayağın anatomik yapısına uygun olmalı. Tabanının yumuşak olmasına ve hangi malzemelerden üretildiğine dikkat etmelisiniz.

8) Aldığınız Her Şeyi Bebeğinize Giydirmeden Yıkayın

Her ne alırsanız alın, bebeğinize giydirmeden yıkamanızı öneririz. Kokusuz ve bebeği rahatsız etmeyecek deterjanlar ilk tercihiniz olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*