2019 Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil ?

2019 kurban bayramı ne zaman

2019 KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN? Bu yıl Kurban bayramında tatile doyacağız.İslamiyeti aleminin çoşku ile kutladığı bu bayramı tatil günleri şöyle ;Arefe günün bayram olması halinde Kurban bayramı tatilini Cuma günü birleştirip uzun tatil imkanı yakabilirsiniz.Kurban Bayramı döneminde tatil gitmek yerine ailenizin yanına gidip bu özel günü birlikte kutlama daha güzel olacaktır.  kurban bayramı tatil kac gun

Kurban  bayram tatilini aileleri, eş, dost ve akrabaları ile geçirecek, kimileri ise tatil planlarını yurtiçi yurtdışı gezi  planları yaparak geçirecektir.  Kurban Bayramı tatili ne zaman, kaç gün sürecek?Kurban bayramı tatilinin ramazan bayramı tatili gibi uzun süreceği beklenmemektedir bu nedenle tatil programlarınızı bu çerçevede değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Arefe Günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi

Kurban Bayramı 1. Gün 11 Ağustos 2019 Pazar

Kurban Bayramı 2. Gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kurban Bayramı 3. Gün 13 Ağustos 2019 Salı

Kurban Bayramı 4. Gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba

Kurban Bayramı Nedir ?

İslamiyet dinin en önemli bayramlarından biri olan Kurban Bayramı Allah rızasına ermek için kesilen Kurban adından gelir. Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir dini bayramdır.Özellikle Dini bayramlarımızda yakın ve büyüklerimizi ziyaret etmek hayır dualarını almak gerekir. Özellikle Kurban Bayramı ve Ramazan bayramlarında  çocuklarımıza bu özel günü geleneklerimize göre yaşatmalıyız. 

Kurban Bayramı mesajları ile sevdiklerinizi özel mesajlarla sevindirebilirsiniz. Resimli ve özel mesajları için Kurban Bayramı mesajları linkimizden bakabilirsiniz.

En Güzel 2019 Kurban Bayramı Mesajları

 

 

 

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*