2019-2020 Green Card Başvuruları Nasıl Yapılır? 2019-2020 Greencard Başvuruları

green card basvurusı
green card nasil basvurulur

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019-2020 Green Card başvuruları ne zaman başlayacak ?

Kendinize yurtdışında yeni bir yaşam kurmak istiyorsanız Green card sizin için alternatif olabilir .Bunun için her yıl Amerika Hükümeti çekilişi düzenlemektedir.Peki Green card hakkında bilmek istedikleriniz kısa sırayabiliriz.

2019-2020 greencard başvuruları Ekim ilk haftası -Kasım ilk haftası aralığında yapılmaktadır.

green card basvurulari
green card nasil basvurulur

Green card nedir ?

Yeşil Kart, Amerikan Hükümeti’nin 1990 yılınından beri göçmenlik vizesi DV Lottery adı altında her yıl bir defa yaptığı bir çekiliş ile, ABD vatandaşı olmayan yabancılara, bunların 21 yaş altı çocuklarına ve eşlerine ömür boyu ABD’de yaşama, yerleşme ve çalışma hakkı sağlayan bir belgedir.

Green card için Gerekli  Olan Şartlar Nelerdir ?

Greencard için . Evli, bekar, öğrenci, çalışan, lise mezunu, üniversite mezunu  Green Card’a başvuru yapabilirsiniz. Yalnız en az lise mezunu olmanız gerekmektedir.İngilizce dili bilmeniz gerekmemektedir.

Green card Başvuru aşamaları Nelerdir ?

Öncelikle danışma firması  veya kendiniz başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Yeterli İngilizce bilginiz yoksa tanıdığınız vasıtası ile online olarak yapabilirsiniz.

** Green Card resmi başvuru web sitesi olan DV Lottery web sitesinden girişin yapmalısınız. https://www.dvlottery.state.gov/

**Mutlaka resminizin sayfadaki şartlara uyması gerekmektedir.Geçerli iletişim bilgileriniz güncelleyin email vs. gibi bilgilerinizi sürekli kullandışı bilgiler olmasına dikkat edin.

Green card Sonuçları ne zaman açıklanacak ?

greencard sonuçları mayıs 2020 tarihlerinde açıklanması beklenmektedir.

Greencard Sonucunu  Nasıl Öğrenebilirim ?

“Confirmation Number”  ile bu sayfa üzerinden öğrenebilirsiniz.  https://dvlottery.state.gov/     giriş yaptıktan sonra check status bölümünden öğrenebilirsiniz.

Bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*