Son yıllarda insanların çoğu yaşam sitilini değiştirmeye başladı. Kapalı giyinmeye özen gösteren çevrelerin ekonomik gelirleri ve güzel görünmeye olan ihtiyaçları arttıkça moda sektöründe kapalı giyime olan talep arttı. Bununla birlikte sektördeki alışık olunmadık bu akım tasarımcıları yeni ve farklı daha kapalı ürünler tasarlamaya yöneltti.
Bu durum gelinlik sektöründe de kendini gösterdi. Artık tasarımcılar daha kapalı gelinlik modelleri tasarlarken yeni zevkleri yeni heyecanları eserlerine yansıtır oldular. Günler ve yıllar geçtikçe sektörde oluşan bu kocaman dev ihtiyaç boşluğunu zevkli, güzel, şık ve gelinliklerle doldurmaya başladılar. Sonuç olarak artık eski senelerdekinden daha fazla kapalı gelinlik var ve kapalı gelinlik seçmek isteyenlerin beğenisine sunulmuş vaziyette.
 Kapalı Gelinlik Renkleri
 2017 yılında gelinlik renkleri her sene olduğu gibi beyaz, ekru ve kremin dışında açık pembe ve pudra tonlarında vitrinlere çıkmaya başladı. Açık pembe ve pudra tonlarında gelinlikler hem beyaz, ekru veya kremin dışında bir gelinlik arayanlar için hem de beyaz ekru ve krem gibi renkler gibi geleneksel renklere aykırı düşmemek için ideal bir seçim olabilir.
Kapalı Gelinlik Modelleri
Genellikle Türkiye’ de yaşayan gelinlerin kapalı olsun açık olsun hemen hemen çoğu gelinin gelinlik tercihi eteği kabarık gelinlik modelleridir. Yine her sene olduğu gibi bu sene de kendisini vitrinlerde gösterecek. Fakat en önemli farklılık 2015 ‘te çok konuşulan üstü yarasa kol gelinlik ve feraceli gelinlikler 2017 ‘da da yenilenerek varlığını sürdürecek. Geçen sene ortaya çıkan Osmanlı desenlerinin kullanıldığı adeta saray sultanlarının şıklığını yansıtan gelinlikler bu sene de altın, gümüş ve kıymetli taşlarla bezenmiş olarak karşımıza çıkacak. Üstelik 2017 da hem Osmanlı hem de Selçuklu desenleri ve motiflerini bir arada görmek mümkün olacak gibi görünüyor. Dantel severler için çeşit çeşit Fransız dantelleri uzun kuyruklu gelinliklerde özellikle tercih edilmeli. Bu tarz bir görünüm gerçekten de şık, zarif ve masum bir görünüme kavuştur.
Detayları
Kapalı gelinliklerde sade seçimler yapıldığında hiç şüphesiz duvak ve türban kullanılacaksa taşlarlar ve kumaşın kendinden gelen ışıltılar kullanıldığında sadeliğin içinde bir ışık yakalanmış olur. Bu sene detaylar hem gelinliğin içinde hem de aksesuarlarda adeta yarışır durumda.
Aksesuarları
Türban üzerine örtülen dantelli duvaklar minik boncuklarla işlenilmiş olabilir. Türban ve duvakta yine alın kısmında altın şeritler görülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here